Údržba

Jak na to, aby vám oblečení vydrželo co nejdéle krásné?

Perte co nejméně. Občas postačí "jen" pověsit na ramínko na čerstvý vzduch.

Vaše nové oblečení Vám bude vděčné za ruční praní. Jestli dáváte přednost pračce, nepřekračujte teplotu 30° stupňů. Méně je někdy více, proto ani s pracími prostředky to nepřehánějte. Nejlepší volbou jsou produkty s označením sensitiv nebo jemné tkaniny. Nepoužívejte aviváž ani bělidlo. Vždy používejte ubrousek proti zabarvení. Zabráníte tak nechtěnému obarvení od ostatního prádla. V případě kontrastních kombinací látek, se vám barvy neprobarví do sebe.

Pokud se Vám podaří udělat flíček, nejlepší volbou je namočit přes noc do ledové vody. Jestli ani pak nejde šetrně odstranit, použijte žlučové mýdlo.

Sušičce se raději vyhněte obloukem. Lepší volbou je pověsit oblečení naruby na ramínko a nechat ho uschnout na čerstvém vzduchu. Nesuště na přímém slunci.

Malý žmolík vznikne lehce, stačí pásy v autě, ostrý popruh batohu. V tomto případě použijte kvalitní odžmolkovač a ten už se postará opět o bezvadný vzhled.

Zakoupili jste oblečení z počesané teplákoviny? Před prvním praním tato látka pouští v rubu chloupek. Po vyprání se vnitřní vlákna zacelí a již se tak neděje.